Part Number 1N4004RLG
Manufacturer onsemi
Description Rectifiers 400V 1A Standard
Datasheet
1N4004RLG
Delivery Services
1N4004RLG Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM