Part Number ACS712ELCTR-30A-T
Manufacturer Allegro MicroSystems
Description SENSOR CURRENT HALL 30A AC/DC
Datasheet
ACS712ELCTR-30A-T
Delivery Services
ACS712ELCTR-30A-T Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM