Part Number ADS1210U/1K
Manufacturer Texas Instruments
Description Analog to Digital Converters - ADC 24-Bit Anlg-to-Dig Converter
Datasheet
ADS1210U/1K
Delivery Services
ADS1210U/1K Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM