Part Number ADS1218Y/250
Manufacturer Texas Instruments
Description Analog to Digital Converters - ADC 24-Bit 780 SPS ADC
Datasheet
ADS1218Y/250
Delivery Services
ADS1218Y/250 Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM