Part Number AP1506-50K5G-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Description Switching Voltage Regulators SW REG CNV BUCK ASYN 150K 4.5V 22V 5.0V
Datasheet
AP1506-50K5G-13
Delivery Services
AP1506-50K5G-13 Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM