Part Number ATMEGA168P-20MU
Manufacturer Microchip Technology / Atmel
Description 8-bit Microcontrollers - MCU AVR 4K FLASH 256B EE 20MHZ TEMP GRN 1.8V
Datasheet
ATMEGA168P-20MU
Delivery Services
ATMEGA168P-20MU Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM