Part Number ATMEGA324P-20MU
Manufacturer Microchip Technology / Atmel
Description 8-bit Microcontrollers - MCU AVR 32KB 1KB EE 20MHz 2KB SRAM 5V
Datasheet
ATMEGA324P-20MU
Delivery Services
ATMEGA324P-20MU Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM