Part Number BQ25120YFPT
Manufacturer Texas Instruments
Description Battery Management 700na Low Iq Battery Charge Mngt
Datasheet
BQ25120YFPT
Delivery Services
BQ25120YFPT Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM