Part Number BZX84J-B12,115
Manufacturer Nexperia
Description Zener Diodes Diode Zener Single 12V 2% 550mW 2-Pin
Datasheet
BZX84J-B12,115
Delivery Services
BZX84J-B12,115 Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM