Part Number C4D15120D
Manufacturer Wolfspeed / Cree
Description Schottky Diodes & Rectifiers SIC SCHOTTKY DIODE 1200V, 15A
Datasheet
C4D15120D
Delivery Services
C4D15120D Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM