Part Number DS1245Y-120+
Manufacturer Maxim Integrated
Description NVRAM 1024k Nonvolatile SRAM
Datasheet
DS1245Y-120+
Delivery Services
DS1245Y-120+ Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM