Part Number DS26C31TM/NOPB
Manufacturer Texas Instruments
Description RS-422 Interface IC CMOS QUAD TRI-STATE DIFF LINE DRVR
Datasheet
DS26C31TM/NOPB
Delivery Services
DS26C31TM/NOPB Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM