Part Number F280049CPZQR
Manufacturer Texas Instruments
Description 32-bit Microcontrollers - MCU Automotive C2000 32-bit MCU w/ 100 MHz, FPU, TMU, 256 KB flash, CLA, InstaSPIN-FOC, CLB, PGAs, SDFM 100-LQFP -40 to 125
Datasheet
F280049CPZQR
Delivery Services
F280049CPZQR Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM