Part Number L78L12CD13TR
Manufacturer STMicroelectronics
Description Linear Voltage Regulators 12V 0.1A Positive
Datasheet
L78L12CD13TR
Delivery Services
L78L12CD13TR Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM