Part Number LD1086D2T50TR
Manufacturer STMicroelectronics
Description LDO Voltage Regulators 5.0V 1.5A Positive
Datasheet
LD1086D2T50TR
Delivery Services
LD1086D2T50TR Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM