Part Number LD1117S25TR
Manufacturer STMicroelectronics
Description LDO Voltage Regulators 2.5V 0.8A Positive
Datasheet
LD1117S25TR
Delivery Services
LD1117S25TR Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM