Part Number LM285MX-2.5
Manufacturer National Semiconductor
Description VOLTAGE REFERENCE, 2.5V, BIPOLAR
Datasheet
LM285MX-2.5
Delivery Services
LM285MX-2.5 Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM