Part Number LM5101BMA/NOPB
Manufacturer Texas Instruments
Description Gate Drivers 100V 2A Half-Bridge Driver
Datasheet
LM5101BMA/NOPB
Delivery Services
LM5101BMA/NOPB Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM