Part Number LP2989IMM-2.8/NOPB
Manufacturer Texas Instruments
Description VSSOP-8
Datasheet
LP2989IMM-2.8/NOPB
Delivery Services
LP2989IMM-2.8/NOPB Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM