Part Number MAX1595EUA33+
Manufacturer Maxim Integrated
Description Switching Voltage Regulators Regulated 3.3V/5.0V Step-Up/Step-Down Charge Pump
Datasheet
MAX1595EUA33+
Delivery Services
MAX1595EUA33+ Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM