Part Number MAX17015AETP+
Manufacturer Maxim Integrated
Description IC BATT CHG MULTI-CHEM 20TQFN
Datasheet
MAX17015AETP+
Delivery Services
MAX17015AETP+ Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM