Part Number MAX17101ETJ+
Manufacturer Maxim Integrated
Description STEP-DOWN CONTROLLER
Datasheet
MAX17101ETJ+
Delivery Services
MAX17101ETJ+ Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM