Part Number MAX1711EEG-T
Manufacturer Maxim Integrated
Description ADJUSTED STEP-DOWN CONTROLLER
Datasheet
MAX1711EEG-T
Delivery Services
MAX1711EEG-T Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM