Part Number MAX20800TPB+T
Manufacturer Maxim Integrated
Description Power Management Specialized - PMIC MAX20800, 12A MPPT Regulator, IC lead free
Datasheet
MAX20800TPB+T
Delivery Services
MAX20800TPB+T Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM