Part Number MAX2170ETL+
Manufacturer Maxim Integrated
Description TQFN-40
Datasheet
MAX2170ETL+
Delivery Services
MAX2170ETL+ Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM