Part Number SN74ACT72231L20RJ
Manufacturer Texas Instruments
Description FIFO MEM SYNC UNI-DIR 2K X 9
Datasheet
SN74ACT72231L20RJ
Delivery Services
SN74ACT72231L20RJ Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM