Part Number SN74AUP1G80DBVR
Manufacturer Texas Instruments
Description Flip Flops LoPwrSngl+Pos Edge Trggrd DType
Datasheet
SN74AUP1G80DBVR
Delivery Services
SN74AUP1G80DBVR Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM