Part Number STM8L162R8T6
Manufacturer STMicroelectronics
Description LQFP-64
Datasheet
STM8L162R8T6
Delivery Services
STM8L162R8T6 Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM