Part Number TMDS171IRGZT
Manufacturer Texas Instruments
Description Display Interface IC 3.4-Gbps HDMI 1.4b TMDS retimer 48-VQFN -40 to 85
Datasheet
TMDS171IRGZT
Delivery Services
TMDS171IRGZT Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM