Part Number TMS320UC5409GGUR80
Manufacturer Texas Instruments
Description DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, 16-BIT
Datasheet
TMS320UC5409GGUR80
Delivery Services
TMS320UC5409GGUR80 Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM