Part Number TPS62302YZDR
Manufacturer Texas Instruments
Description SWITCHING REGLTR, VOLTAGE-MODE
Datasheet
TPS62302YZDR
Delivery Services
TPS62302YZDR Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM