Part Number TPS62800YKAR
Manufacturer Texas Instruments
Description Switching Voltage Regulators 1.8V-5.5V input, tiny, 1A ultra-low Iq step-down converter in 1.05 x 0.70mm chip scale package 6-DSBGA -40 to 125
Datasheet
TPS62800YKAR
Delivery Services
TPS62800YKAR Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM