Part Number TPS650231RSBT
Manufacturer Texas Instruments
Description Battery Management Pwr Mgmt IC
Datasheet
TPS650231RSBT
Delivery Services
TPS650231RSBT Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM