Part Number TPS92314D/NOPB
Manufacturer Texas Instruments
Description LED Lighting Drivers OffLine Primary Side Sensing Cntrller
Datasheet
TPS92314D/NOPB
Delivery Services
TPS92314D/NOPB Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM