Part Number UCC2800PWTR
Manufacturer Texas Instruments
Description SWITCHING CONTROLLER
Datasheet
UCC2800PWTR
Delivery Services
UCC2800PWTR Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM