Part Number UCC28C41DGK
Manufacturer Texas Instruments
Description Switching Controllers BiCMOS Low-Power Current Mode
Datasheet
UCC28C41DGK
Delivery Services
UCC28C41DGK Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM