Part Number UCC28C42DRG4
Manufacturer Texas Instruments
Description SOIC-8
Datasheet
UCC28C42DRG4
Delivery Services
UCC28C42DRG4 Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM