Part Number UCC3800PW
Manufacturer Texas Instruments
Description Switching Controllers Low-Power BiCMOS Current-Mode PWM
Datasheet
UCC3800PW
Delivery Services
UCC3800PW Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM