Part Number ZXMS6004N8-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Description MOSFET 60V N-Ch Enh FET 500mOhm 1.3A 120mJ
Datasheet
ZXMS6004N8-13
Delivery Services
ZXMS6004N8-13 Packaging
Power Integrations
AC/DC Converters 63mA MDCM 80mA CCM
Power Integrations
AC/DC Converters 2.6 W (85-265 VAC) 2.8 W (230 VAC)
AC/DC Converters 120mA MDCM 170mA CCM